ZGM - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie Wlkp.
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Gorzów Wlkp. ZGM
Bip ZGM


oferty


.45..34..6.

1366351177-86.jpg

Miasto dotrzymało obietnicy i przekazuje na potrzeby kadry dydaktycznej kolejne mieszkania. Remont i to kompleksowy przeprowadził Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

- Możemy i chcemy się tym pochwalić. Zrobiliśmy kompleksowy remont dwóch mieszkań, które miasto przekazuje dla pracowników naukowych Akademii im. Jakuba z Paradyża – mówi Paweł Nowacki pełniący funkcję dyrektora ZGM.

Po szczegóły, co i jak zostało wykonane odsyła do Jacka Szemplińskiego - kierownik działu techniczno-eksploatacyjnego ZGM.

Pierwsze z wyremontowanych mieszkań mieści się przy ul. Dowgielewiczowej i składa się z czterech pokojów, kuchni i łazienki. Ma powierzchnię 76 m kwadratowych. Natomiast drugie mieści się przy Kosynierów Gdyńskich – ma dwa pokoje i liczy 51 m kwadratowych.

ZGM precyzyjnie podaje, co zostało w tych mieszkaniach wykonane. Przede wszystkim przygotowano ściany i sufity do malowania oraz je pomalowano. W mieszkaniu przy Dowgielewiczowej wymieniono całą stolarkę okienną oraz drzwi. Natomiast przy Kosynierów Gdyńskich wymiany wymagały tylko drzwi. W obu ZGM położył posadzki w kuchniach, łazienkach i przedpokojach. Oba mieszkania zyskały nowe podłogi z paneli, a w kuchniach i łazienkach pojawiły się kaflowe okładziny. Oba mieszkania zyskały także nowe instalacje elektryczne oraz gazowe. Poza tym oba zostały wyposażone w nowe w urządzenia sanitarne oraz nowe kuchnie i zlewozmywaki.

Te dwa mieszkania są kolejnymi z 15, jakie miasto obiecało przekazać Akademii im. Jakuba z Paradyża. Nowe mieszkania mają być zachętą dla pracowników nauki, którzy zechcą zasilić kadrę naukową. Pierwsze mieszkanie dla profesora, jak się je określa, uczelnia dostała w październiku 2017 roku.

Na wszystkie 15 mieszkań miasto wyda około 3 mln zł.

roch (echogorzowa.pl)

 


Wszelkie prawa do materiałów zawartych na stronie są zastrzeżone.